Strona: NCBiR - ogłoszenia / Oferta dla przemysłu

NCBiR - ogłoszenia

2023-09-08

Uczelnia dostępna krok po kroku. Przykład ze Szczecina.

Na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie działa Symulatorium Dostępności. To unikalna w skali kraju jednostka dydaktyczno-badawcza, pozwalająca na tworzenie i testowanie rozwiązań znoszących bariery, na które napotykają w życiu codziennym osoby ze szczególnymi potrzebami. Ta sama uczelnia prowadzi studia podyplomowe dla specjalistów do spraw dostępności oraz opracowała aplikację służącą do audytów dostępności budynków. A przede wszystkim na co dzień dokłada wszelkich starań, żeby studentki i studenci, także ci
z niepełnosprawnością, mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności oraz rozwijać swoje talenty. To tylko jeden
z licznych przykładów, w jaki sposób Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) inwestuje środki z Funduszy Europejskich w zapewnianie równych szans na uczelniach. Kolejne konkursy, których ideą jest wzmacnianie dostępności szkolnictwa wyższego, zostaną ogłoszone już jesienią!

Więcej: Uczelnia dostępna krok po kroku. Przykład ze Szczecina - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nowy konkurs w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – IPCEI „Mikroelektronika/ Technologie komunikacyjne”. To szansa dla polskich przedsiębiorców na realizację zaawansowanych projektów badawczo-rozwojowych, stanowiących przedmiot wspólnego europejskiego zainteresowania.

Więcej: Fundusze Europejskie na przełomowe technologie z zakresu mikroelektroniki i technologii komunikacyjnych - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu „Kształcenie na potrzeby gospodarki”

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza przedstawicieli uczenie na spotkanie informacyjne dotyczące naboru konkurencyjnego „Kształcenie na potrzeby gospodarki” realizowanego w ramach Działania 01.05: Umiejętności
w szkolnictwie wyższym, Priorytet 1: Umiejętności, Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Więcej: Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu „Kształcenie na potrzeby gospodarki” - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl (www.gov.pl)