Strona: Krajowy Punkt Kontaktowy - kolejne inicjatywy / Oferta dla przemysłu

Krajowy Punkt Kontaktowy - kolejne inicjatywy

2023-08-02

Mapa drogowa dla dolin wodorowych – weź udział
w konsultacjach publicznych!

Do 5 września 2023 r. Komisja Europejska zbiera opinie i uwagi do nowej inicjatywy – mapy drogowej dla dolin wodorowych.

Doliny wodorowe to kluczowe systemy wspierające rozwój gospodarki wodorowej, która odgrywa ważną rolę
w osiągnięciu celów Europejskiego Zielonego Ładu w zakresie neutralności emisyjnej.

Więcej: Mapa drogowa dla dolin wodorowych – weź udział w konsultacjach publicznych! - Krajowy Punkt Kontaktowy (kpk.gov.pl)

Komisja Europejska (KE) uruchomiła nową platformę dedykowaną wspieraniu talentów w regionach europejskich – Harnessing Talent Platform (HTP). Platforma została utworzona w celu poszerzania wiedzy i wymiany doświadczeń oraz wsparcia regionów mierzących się z negatywnymi konsekwencjami zmian demograficznych, w tym ze spadkiem liczby osób z wyższym wykształceniem w mniejszych miejscowościach.

Więcej: Nowa platforma KE do wspierania talentów – nabór do specjalistycznych grup roboczych - Krajowy Punkt Kontaktowy (kpk.gov.pl)

Université des Antilles oferuje stanowisko ERA Chair do złożenia projektu

Laboratorium Matematyki, Informatyki i Zastosowań na Université des Antilles (Gwadelupa)  (Laboratoire de Mathématiques, Informatique et Applications – LAMIA) poszukuje naukowca poziomu R3 lub R4 w dziedzinie matematyki stosowanej na stanowisko ERA Chair do złożenia projektu ERA Chairs w ramach programu Horyzont Europa.

Więcej: Université des Antilles oferuje stanowisko ERA Chair do złożenia projektu - Krajowy Punkt Kontaktowy (kpk.gov.pl)