Strona: Konkurs na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni / Oferta dla przemysłu

Konkurs na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni

2017-04-27
, red.  Sławomir Stec

Rusza konkurs na projekty podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej uczelni. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy na nie 50 mln zł.

Konkurs realizowany jest w ramach Działania 3.4 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój "Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego". Jego celem jest podniesienie kompetencji dydaktycznych szkół wyższych.

O dofinansowanie projektów mogą ubiegać się publiczne i niepubliczne szkoły wyższe. W ramach projektów będą one wspierać doktorów i doktorantów, którzy stanowią kadrę  dydaktyczną uczelni, a zarazem nie ukończyli 35 roku życia. Projekty powinny zawierać propozycje działań podnoszących kwalifikacje uczelnianych kadr w co najmniej dwóch z trzech obszarów: innowacyjnych umiejętności dydaktycznych, umiejętności informatycznych lub nauczania w języku obcym. Maksymalny koszt projektu przypadający na jednego uczestnika korzystającego ze wsparcia na poziomie krajowym nie może przekroczyć 9 tys. zł, a w przypadku osób odbywających szkolenia zagraniczne - 24 tys. zł.

Nabór do konkursu potrwa od 29 maja do 28 lipca 2017 r.

Nasza Uczelnia zamierza przystąpić do opracowania wniosku o dofinansowanie, dlatego w pierwszej połowie maja zostaną przeprowadzone przez CTT PRz konsultacje na poszczególnych Wydziałach, które posłużą do opracowania stosownego wniosku o dofinansowanie w ramach przedmiotowego konkursu. O szczegółach poinformujemy Dziekanów i Koordynatorów Wydziałowych za pośrednictwem e-maili i niniejszej strony internetowej.

Źródło informacji, szczegóły i dokumentacja: http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy---aktualne-nabory/konkurs-nr-powr030400-ip08-00-pkd17/