Strona: Akcelerator Akces NCBR zaprasza do składania zgłoszeń / Oferta dla przemysłu

Akcelerator Akces NCBR zaprasza do składania zgłoszeń

2023-11-21

Informujemy, że ruszył nabór zgłoszeń w pierwszym programie akceleracyjnym Akces NCBR Sp. z o.o. Dla założycieli startupów zaplanowano trzy etapy wsparcia, którego łączna suma może wynieść nawet 1 milion złotych.

W związku z tym zapraszamy na szkolenie dotyczące aplikowania, które odbędzie się w formule on-line 27 listopada 2023 o godz. 10:30. Na szkolenie obowiązują zapisy:

AKCES NCBR NOWY NABÓR - SZKOLENIE 3 (clickmeeting.com)

Profil Akces NCBR w LinkedIn: AKCES NCBR | LinkedIn

Do składania wniosków zapraszane są startupy ze wszystkich branż:

• nie starsze niż 5 lat od momentu rejestracji;
  • oraz osoby fizyczne, a także uczelnie, instytuty badawcze, instytuty naukowe PAN, konsorcja jednostek naukowych i inne podmioty, jednak warunkiem dopuszczenia zgłoszenia do etapu kwalifikacji (preselekcji)
    i selekcji jest gotowości do założenia startupu.

Projekty powinny dotyczyć pomysłów, który przeszły weryfikację POC _(Proof Of Concept),_ doszły do etapu MVP _(Minimum Viable Product)_ lub są wynikami przeprowadzonych przez zgłaszającego prac B+R.

Projekty powinny znajdować się na poziomie gotowości technologicznej (TRL) 3 lub wyższym.

Zgłoszone pomysły będą oceniane pod kątem potencjału komercjalizacyjnego, poziomu innowacyjności, czy posiadanych przez produkt lub usługę przewag konkurencyjnych.

Etapy akceleracji i maksymalna kwota wsparcia, jakie można uzyskać:

1. Mentoring

Wyspecjalizowane usługi doradcze o wartości do 100 tys. zł, których celem jest komercyjny rozwój produktu/usługi, przygotowanie i wdrożenie koncepcji rozwoju i przygotowanie spółki do pozyskania kapitału na dalszy rozwój projektu.

1. Grant

Bezzwrotne dofinansowanie spółki, której projekt został zakwalifikowany do akceleracji w wysokości do 300 tys. zł
z przeznaczeniem na rozwój, adekwatnie do ustalonych podczas mentoringu potrzeb projektu.

1. Inwestycja

Bezpośrednia inwestycja o wartości do 600 tys. zł w spółkę realizującą projekt. Akces zastrzega sobie prawo do inwestycji tylko w wybrane spółki z programu akceleracyjnego.

Realizacja projektu przyczynić się ma do komercjalizacji wyników badań z sektora innowacji i B+R i ułatwieniu dostępu do potencjalnych inwestorów. Dodatkowym atutem jest etap mentoringu, który pozwoli na nabycie wśród beneficjentów wiedzy z zakresu biznesu i wdrożenia produktu lub usługi na rynek.

Finalnie, program akceleracyjny wpłynąć ma na podniesienie innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki.

Rozpoczęcie naboru: 24 października 2023 r. godz. 08:00

Zakończenie naboru: 30 listopada 2023 r. godz. 23:59

Forma wnioskowania: poprzez stronę internetową Akces NCBR (akces-ncbr.pl)

Pytania i informacje: info@akces-ncbr.pl