Strona: Zaproszenie - szkolenie „ERC Consolidator Grant szansą na wzmocnienie pozycji naukowej” / Oferta dla przemysłu

2022-11-25

ERC Consolidator Grant szansą na wzmocnienie pozycji naukowej

Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych to prestiżowe projekty badawcze zmieniające oblicze współczesnej nauki. Często nazywane są grantami „marzeń" ponieważ umożliwiają ich autorom realizację śmiałych, przełomowych badań na skalę, którą trudno byłoby zapewnić w ramach innych grantów.

Zapraszamy na szkolenie poświęcone konkursowi ERC: Consolidator Grant, który jest skierowany do naukowców
o ugruntowanej pozycji naukowej (7-12 lat po doktoracie). W trakcie szkolenia  przedstawione zostaną zasady
i wymogi konkursu, proces aplikacji, elementy wniosku oraz kryteria oceny.

Swoim doświadczeniem z procesu przygotowania grantu ERC podzieli się prof. Dawid Pinkowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który opowie o swojej drodze do grantu ERC Consolidator Grant 2021.

Szkolenie w formie on-line odbędzie się 1 grudnia 2022 r., w godzinach 9:30 - 11:30.

Miejsce: platforma ClickMeeting

Rejestracja: ERC Consolidator Grant szansą na wzmocnienie pozycji naukowej (clickmeeting.com)

Program szkolenia „ERC Consolidator Grant szansą na wzmocnienie pozycji naukowej”:

• 9:30 - 10:30 Omówienie konkursu Consolidator Grant ERC – Dorota Markiewicz-Roszak, HPK Polska Południowo-Wschodnia.
  • 10:30 - 11:00 Moja droga do grantu ERC. Doświadczenia z przygotowania projektu "Bringing molecular photomagnets to light - achieving magnets through visible light excitation at room temperaturę
    (LUX-INVENTA)" - Dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ, Uniwersytet Jagielloński
  • 11:00-11:30 Sesja pytań i odpowiedzi