Strona: Terminy naborów w ramach Erasmus Plus – Akcja 2 i 3 / Oferta dla przemysłu

Terminy naborów w ramach Erasmus Plus – Akcja 2 i 3

2023-01-10

Akcja kluczowa 2. Akcja Erasmus Mundus

Akcja ta ma na celu promowanie doskonałości i umiędzynarodowienie instytucji szkolnictwa wyższego poprzez programy studiów na całym świecie – na poziomie studiów magisterskich – realizowanych i uznawanych wspólnie przez instytucje szkolnictwa wyższego z siedzibami w Europie i otwartych na instytucje w innych krajach świata.

Nabór potrwa do 16 lutego 2023 r., godz. 17:00

Więcej: Akcja Erasmus Mundus | Erasmus+ (europa.eu)

Akcja kluczowa 2. Budowanie potencjału w dziedzinach związanych ze szkolnictwem wyższym

Akcja w zakresie budowania potencjału w szkolnictwie wyższym wspiera projekty współpracy międzynarodowej, które opierają się na wielostronnych partnerstwach między organizacjami prowadzącymi działalność w dziedzinie szkolnictwa wyższego. Akcja ta wspiera adekwatność, jakość, modernizację i zdolność reagowania szkolnictwa wyższego w państwach trzecich niestowarzyszonych z Programem w odniesieniu do potrzeb odbudowy społeczno-gospodarczej, wzrostu gospodarczego i dobrobytu oraz reagowania na niedawne tendencje, w szczególności globalizację gospodarki, ale także regres w ostatnim czasie w zakresie rozwoju ludzkiego, niestabilność oraz rosnące nierówności społeczne, gospodarcze i środowiskowe, pogłębione przez pandemię COVID-19.

Nabór potrwa do 16 lutego 2023 r., godz. 17:00

Więcej: Budowanie potencjału w Szkolnictwie Wyższym | Erasmus+ (europa.eu)

Akcja kluczowa 2. Budowanie potencjału w dziedzinach związanych z kształceniem i szkoleniem zawodowy

Projekty budowania potencjału to projekty realizowane w ramach współpracy międzynarodowej, oparte na partnerstwach wielostronnych między organizacjami działającymi w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowe
w państwach członkowskich UE, w państwach trzecich stowarzyszonych z Programem i państwach trzecich niestowarzyszonych z Programem. Celem tych projektów jest wspieranie zwiększania znaczenia, poprawy dostępności, a także zdolności do reagowania instytucji i systemów VET w państwach trzecich niestowarzyszonych
z Programem jako siły napędowej zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego.

Nabór potrwa do 28 lutego 2023 r., godz. 17:00

Więcej: Budowanie potencjału w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) | Erasmus+ (europa.eu)

Akcja kluczowa 2. Budowanie potencjału w dziedzinach związanych z młodzieżą

Projekty mające na celu budowanie potencjału są projektami współpracy międzynarodowej, które opierają się na wielostronnych partnerstwach między organizacjami prowadzącymi działalność w dziedzinie młodzieży w krajach Programu i państwach trzecich niestowarzyszonych z Programem. Celem tych projektów jest wspieranie współpracy międzynarodowej i dialogu merytorycznego w dziedzinie młodzieży i uczenia się pozaformalnego, jako siły napędowej zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego, a także dobrostanu organizacji młodzieżowych i osób młodych.

Nabór potrwa do 7 kwietnia 2023 r., godz. 17:00

Więcej: Budowanie Potencjału w dziedzinie młodzieży | Erasmus+ (europa.eu)

Akcja kluczowa 3. Europejska młodzież razem

Projekty w ramach akcji „Europejska młodzież razem” mają na celu stworzenie sieci promujących partnerstwa regionalne, które będą prowadzone w ścisłej współpracy z młodzieżą z całej Europy (z państw członkowskich UE oraz państw trzecich stowarzyszonych z Programem). Sieci te powinny organizować wymiany, promować szkolenia
(np. dla liderów grup młodzieżowych) i pozwalać samej młodzieży na tworzenie wspólnych projektów – wszystkie te działania mogą być realizowane zarówno w przestrzeni fizycznej, jak i w internecie.

Nabór potrwa do 9 marca 2023 r., godz. 17:00

Więcej: Europejska Młodzież Razem | Erasmus+ (europa.eu)

Akcja kluczowa 2. Projekty przyszłościowe

Więcej: Erasmus+ 2023: poznaj zasady i terminy - Aktualności - Narodowa Agencja Erasmus+ (erasmusplus.org.pl)

Akcja kluczowa 2. Partnerstwa współpracy

Głównym celem partnerstw współpracy jest umożliwienie organizacjom zwiększenia jakości i znaczenia ich działań, rozwinięcia i wzmocnienia sieci partnerów, zwiększenia zdolności do wspólnego działania na szczeblu ponadnarodowym, zwiększenia międzynarodowego charakteru ich działań – poprzez wymianę lub rozwój nowych praktyk i metod, jak również wymianę i omawianie pomysłów.

Nabór potrwa do 22 marca 2023 r., godz. 17:00

Więcej: Partnerstwa współpracy | Erasmus+ (europa.eu)

Erasmus+ 2023: poznaj zasady i terminy: