Strona: Program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” / Oferta dla przemysłu

Program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

2020-10-13

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

1. prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników,
  2. transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  3. nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych,
  4. zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.

– w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Do udziału w programie uprawnione są uczelnie. Wysokość finansowania albo dofinansowania projektu nie może przekroczyć 70 000,00 zł. Nabór wniosków w ramach programu trwa od dnia 12 października 2020 r. do dnia
13 listopada 2020 r.

Wnioski w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” należy składać w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania.

Pełna treść komunikatu MNiSW znajduje się w załączeniu niniejszej aktualności.

Źródło: link