Strona: Politechnika Rzeszowska uzyskała dofinansowanie na realizację projektu „Elektronika dla branży automotive” / Oferta dla przemysłu

2017-10-26
, red.  Sławomir Stec

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło informację o wynikach oceny formalno-merytorycznej w konkursie nr POWR.03.01.00-IP.08-00-MOT/17.

Politechnika Rzeszowska otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. "Elektronika dla branży automotive". Wsparciem będą objęci studenci kierunku elektronika i telekomunikacja (studia II stopnia) z naboru 2017/2018.

Celem głównym projektu jest nabycie i rozwój kompetencji i kwalifikacji kluczowych dla branży motoryzacyjnej.

Projekt przewiduje wsparcie dla 40 studentów tego kierunku we współpracy z firmą Bury Sp. z o.o. Mielec, obejmując swoim zakresem płatny program stażowy (18,50 zł/godz.) w okresie od lipca do września 2018 r., dedykowane szkolenia prowadzone zarówno przez pracowników PRz jak i firmy zewnętrzne (wraz z możliwością uzyskania stosownych certyfikatów i uprawnień) oraz wizyty studyjne.

Spośród zaplanowanych certyfikowanych szkoleń należy wymienić: Altium Designer, FMEA Failure Mode and Efect Analysis, 5S w praktyce, SPC Statistical Process Control, MSA Measurement,MS Project, Prezentacja i wystąpienia publiczne, Zarządzanie wiedzą w organizacji, Komunikacja i praca zespołowa, Zarządzanie czasem własnym, Podstawy teoretyczne i praktyczne przemysłowych systemów wizyjnych, Certyfied Interconnect, IPC-A-610, IPC-A-600, Programowanie AOI, Programowanie SPI Kohyoung, SIX Sigma, Autostar, Przenośne aplikacje graficzne Qt, Symulacja termicznej elektroniki w obudowie we FloTherm, Niezawodność programowania C++, kursy językowe,

Wartość projektu: 2 214 170,44 zł, w tym dofinansowanie 2 147 745, 32 zł.

Współpraca z firmą Bury będzie dotyczyła następujących obszarów:

• rozwój elektroniki,
  • inżynieria jakości,
  • inżynieria SMT,
  • konstrukcja oprzyrządowania testującego.

Projekt będzie realizowany od 1 stycznia 2018 r. 31 października 2019 r.

To oznacza, że w ostatnich dwóch miesiącach Politechnika Rzeszowska otrzymała dofinansowanie na siódmy już projekt, których łączna wartość wynosi około 21 mln zł.