Strona: „Nowe technologie dla dziewczyn” - stypendia dla maturzystek i studentek / Oferta dla przemysłu

„Nowe technologie dla dziewczyn” - stypendia dla maturzystek i studentek

2020-04-16

Firma Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie zaoferuje tegorocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich unikatowy program wsparcia i rozwoju. Program obejmie wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz pięć czołowych wydziałów informatycznych polskich uniwersytetów.

„Nowe technologie dla dziewczyn” jest inicjatywą, która ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej.

Stypendystki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium
w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie po noszą w związku ze studiami.

Więcej informacji: link