Strona: NCBiR - info / Oferta dla przemysłu

NCBiR - info

2023-05-10

„Kształcenie na potrzeby branż kluczowych” to pierwszy konkurs ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań
i Rozwoju w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. 200 mln zł trafi do uczelni na pobudzanie rozwoju kierunków studiów kształcących kadry pod kątem zapotrzebowania wybranych branż istotnych dla rozwoju gospodarki, takich jak: energetyka odnawialna, rolnictwo i przemysł spożywczy, przemysł lotniczo-kosmiczny oraz transport.

Więcej: Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. NCBR ogłasza pierwszy konkurs dla uczelni w nowej perspektywie finansowej - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Fundusze Europejskie w służbie innowacjom. Druga odsłona Ścieżki SMART

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi konkurs Ścieżki SMART, realizowany w ramach środków Unii Europejskiej, programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Nabór skierowany jest do dużych przedsiębiorstw, jednak aby uzyskać wsparcie muszą one zaplanować współpracę z MŚP w ramach projektu.

Więcej: Fundusze Europejskie w służbie innowacjom. Druga odsłona Ścieżki SMART - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Biogaz i biometan to paliwa, bez których niemożliwa jest transformacja energetyczna Polski. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju otworzyło konsultacje rynkowe, poprzedzające nowe przedsięwzięcia na rzecz wypełnienia luki technologicznej w tym sektorze.

Więcej: NCBR zaprasza do udziału w konsultacjach rynkowych dotyczących nowych technologii dla sektora biogazu i biometanu - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Platforma konkursowa

Platforma konkursowa (www.gov.pl)