Strona: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE – nabory / Oferta dla przemysłu

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE – nabory

2023-01-04

Otwarty nabór w konkursie ERC Advanced Grant 2023

Europejska Rada ds. Badań Naukowych otworzyła nabór wniosków w konkursie ERC Advanced Grant 2023. Aplikacje można składać do 23 maja 2023 r. do godz. 17.00 (CET).

Granty ERC Advanced Grant mają na celu wsparcie wybitnych naukowców na etapie kariery, na którym są już uznanymi autorytetami w dziedzinie swoich badań, posiadających doświadczenie w kierowaniu zespołem badawczym. Program przeznaczony jest dla naukowców odznaczających się ponadprzeciętnym dorobkiem badawczym z ostatnich 10 lat kariery, których ambitne projekty będą miały przełomowy charakter.

Więcej: Otwarty nabór w konkursie ERC Advanced Grant 2023 - Krajowy Punkt Kontaktowy (kpk.gov.pl)

Otwarte nabory wniosków w obszarze technologii kosmicznych

Tematyka konkursu z obszaru technologii kosmicznych będzie koncentrować się na rozwijaniu kluczowych elementów składających się na Europejski Program Kosmiczny:

• globalny system nawigacji satelitarnej (Galileo);
  • europejski system nawigacji satelitarnej (EGNOS – European Geostationary Navigation Overlay Service);
  • niezależny europejski system obserwacji Ziemi (Copernicus);
  • system obserwacji i śledzenia obiektów kosmicznych uzupełnionego o komponenty obserwacyjne związane ze zdarzeniami pogody kosmicznej, wraz z systemem monitorowania ryzyka zbliżania się do planety obiektów bliskich Ziemi (świadomość sytuacyjna w przestrzeni kosmicznej – SSA),
  • usługi łączności satelitarnej umożliwiającej świadczenie usług komunikacji satelitarnej organom UE i państw członkowskich zarządzającym misjami i infrastrukturą o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa (GOVSATCOM).

Termin składania wniosków upływa 28 marca 2023 r.

Więcej: Otwarte nabory wniosków w obszarze technologii kosmicznych - Krajowy Punkt Kontaktowy (kpk.gov.pl)

Szkolenie online „ABC wniosku projektowego w Horyzoncie Europa” 17 stycznia 2023, g. 10:00-14:30

Informujemy o szkoleniu „ABC wniosku projektowego w Horyzoncie Europa”, które jest organizowane online przez Krajowy Punkt Kontaktowy PR Horyzont Europa w dniu 17 stycznia 2023 w godz. 10:00 - 14:30.

W czasie spotkania eksperci skupią się na istotnych kwestiach przy przygotowaniu wniosku projektowego
w Horyzoncie Europa oraz nowościach w zapisach dokumentacji konkursowej.

Więcej: ABC wniosku projektowego w Horyzoncie Europa - Krajowy Punkt Kontaktowy (kpk.gov.pl)