Strona: Konkurs 8/1.1.1/2019 - Szybka ścieżka „Urządzenia grzewcze” / Oferta dla przemysłu

Konkurs 8/1.1.1/2019 - Szybka ścieżka „Urządzenia grzewcze”

2020-03-26

ncbr_fund_str.png

W dniu 30 marca odbędzie się w formacie on-linie szkolenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przy wsparciu Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości na temat „Szybkiej Ścieżki – urządzenia grzewcze".

Szczegóły wydarzenia, w tym formularz rejestracyjny: http://bit.ly/38WgC3b

Jest ono przeznaczone DLA PRODUCENTÓW POMP CIEPŁA, KOTŁÓW, FOTOWOLTAIKI I CAŁEJ BRANŻY URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH. Budżet konkursu to 200 mln zł; w tym:

• 20 mln PLN na projekty realizowane w województwie mazowieckim,
  • 180 mln PLN na projekty realizowane w województwach innych niż mazowieckie.

Uczestnicy szkolenia otrzymają w materiałach pokonferencyjnych listę podmiotów, które mogą zaoferować im współpracę naukową, doradczą lub nawet wejście w konsorcjum przy składaniu wniosku.

Beneficjenci konkursu:

• Przedsiębiorstwa
  • konsorcjum przedsiębiorstw
  • konsorcjum naukowo-przemysłowe (składające się z max. 5 podmiotów, w tym min. 1 przedsiębiorstwo i min. 1 jednostki naukowej). Liderem jest zawsze przedsiębiorstwo.

Dofinansowanie przewidziane jest na badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe
(ew. uzupełnione o prace przedwdrożeniowe), których efektem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej.

Zakres tematyczny: Niskoemisyjne technologie grzewcze.

Termin naboru wniosków: 9 grudnia 2019 r. – 30 kwietnia 2020 r. (do godziny 16:00).
Konkurs nie jest podzielony na rundy.

WAŻNE: można równocześnie zgłosić się na szkolenie 30 marca oraz na listę partnerów.

Więcej materiałów dot. konkursu w załączeniu.