Strona: Eurostars-2 Cut-off 11 / Oferta dla przemysłu

Eurostars-2 Cut-off 11

2019-01-09
, red.  Sławomir Stec

Informujemy, że został otwarty nabór wniosków międzynarodowych na projekty realizowane w ramach programu Eurostars-2.

Szczegółowe informacje o konkursie:

Nazwa konkursu:

Eurostars-2 Cut-off 11

Cel konkursu:
wspieranie współpracy międzynarodowej w badaniach i rozwoju

Zakres konkursu (obszary tematyczne, w których uczestniczy NCBR):
Bez ograniczeń tematycznych. Projekty muszą być ukierunkowane rynkowo, czyli przewidywać opracowanie nowego produktu, procesu lub usługi i muszą mieć cywilny cel.

Kraje/partnerzy biorący udział w konkursie:
Lista krajów dostępna jest na stronie: https://www.eurostars-eureka.eu/eurostars-countries/europe

Data zamknięcia naboru wniosków:
28 lutego 2019 r., godz. 20.00 CET

Nabór wniosków:
Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny dostępny na stronie: https://www.eurostars-eureka.eu/apply-funding

Orientacyjna data naboru wniosków krajowych:
Trzeci kwartał 2019 r.

Budżet NCBR:
1 500 000 EUR na konkurs.

Kurs euro:
1  EUR =  4,2889 PLN (kurs z dnia otwarcia naboru, czyli z dn. 21.12.2018 r.)

Kto może aplikować o dofinansowanie w Polsce?
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski.

Status prawny konkursu:

• Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, ze zm.);
  • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (Dz.U. z 2018 r. poz. 1249, ze zm.);
  • Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 września 2010 r. w sprawie szczegółowego trybu realizacji zadań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Dz. U. Nr 178, poz. 1200);
  • Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lutego 2015 r. w sprawie warunków i trybu udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Dz. U. z 2015 r. poz. 299)

Informacji w sprawie konkursu udziela:
Kontakt w NCBR:

Andrzej Wajs
e-mail: andrzej.wajs-at-ncbr.gov.pl
Dział Współpracy Międzynarodowej

Szczegóły konkursu znajdują się pod linkiem.