Strona: Szkolenie online: Ochrona własności intelektualnej / Oferta dla przemysłu

Szkolenie online: Ochrona własności intelektualnej

2024-04-09

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna oraz Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej zapraszają na szkolenie online pt. Ochrona własności intelektualnej.

Data: 17.04.2024 r.

Godzina: 10:00 - 12:00

Rejestracja: Microsoft Teams | Microsoft Teams

Tematyka spotkania:

• Dowiedz się, jakie są możliwości ochrony i jak funkcjonuje system ochrony własności przemysłowej;
  • Poznaj pojęcia związane z własnością intelektualną, jej ochroną, wykorzystaniem i komercjalizacją.

Plan szkolenia:

• Wprowadzenie;
  • Informacje o Horyzoncie Europa dla przedsiębiorców;
  • Ekosystem wsparcia wnioskodawców i beneficjentów;
  • Ochrona własności intelektualnej;
  • Rola ochrony własności intelektualnej;
  • IP w Horyzoncie Europa.

Szkolenia poprowadzą:

Piotr Zakrzewski - Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej, Doktor nauk społecznych, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja administracja publiczna). W latach 2016-2020 zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Patentowym RP, gdzie odpowiadał za realizację przedsięwzięć i projektów systemowych oraz opracowywanie materiałów mających na celu upowszechnianie wiedzy o własności intelektualnej.

Autor kilkunastu publikacji z zakresu systemów politycznych (dotyczących m. in. funkcjonowania rządów mniejszościowych w III Rzeczypospolitej, instytucji weta ustawodawczego, dylematów wokół większości parlamentarnej, a także współautor tłumaczenia Konstytucji Kenii), jak również ochrony własności intelektualnej (zarządzanie IP, prawo autorskie w szkolnictwie wyższym, zagadnienia komercjalizacji i transferu technologii).

Prowadził liczne szkolenia oraz zajęcia na studiach podyplomowych adresowane do różnych środowisk,
w tym pracowników naukowych i przedsiębiorców, na temat ochrony i zarządzania dobrami niematerialnymi
w organizacji. Od 2013 roku wykładowca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Agnieszka Banrowska - Koordynatorka ds. doradztwa dla firm, Centrum Projektów Badawczych Unii Europejskiej - Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN. Pracuje na pograniczu biznesu i nauki w dziedzinie transferu technologii i ochrony własności intelektualnej. Posiada doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów badawczych, wdrożeniowych i akceleracyjnych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komercjalizacją, transferem technologii, pozyskiwaniem funduszy, realizacją prac badawczych, wdrożeniowych, akceleracyjnych
i szkoleniowych. Prowadzi szkolenia i warsztaty z obszaru własności intelektualnej, budowania strategii, rozwoju produktów i pozyskiwania środków finansowych. Praktyk w przygotowaniu strategii, analiz rynku oraz wniosków aplikacyjnych, w tym do konkursów Komisji Europejskiej.  Absolwentka Programu TOP 500 Innovators.