Strona: Studia Dualne / Oferta dla przemysłu

Studia Dualne

2018-09-25
, red.  Sławomir Stec

Informujemy, że już od 1.10.2018 roku rozpoczynamy realizację dwóch projektów w ramach PO WER dotyczących studiów dualnych.

I. Automatycy dla przemysłu 4.0 - studia dualne – realizowany na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

Celem projektu jest nabycie i rozwój nowych kluczowych kompetencji oczekiwanych na rynku pracy i jego otoczenia od studentów kształcących się na kierunku automatyka i robotyka Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Działania w projekcie:

• opracowanie programu kształcenia kierunku automatyka i robotyka do potrzeb rynku pracy,
  • realizacja certyfikowanych szkoleń i zajęć warsztatowych dla studentów,
  • dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami,
  • udział studentów w konferencjach z zakresu automatyki i robotyki oraz Przemysłu 4.0,
  • organizacja staży dla studentów.

Grupy docelowe:

• studenci kształcący się na studiach II stopnia na kierunku automatyka i robotyka Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Okres realizacji :

• od 1 października 2018 do 30 listopada 2020

Wartość projektu wynosi 2 230 258,81 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE 2 163 351,04 zł

II. Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego - realizacja studiów dualnych II stopnia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej

Celem projektu jest podniesie kluczowych kompetencji i kwalifikacji praktycznych studentów Politechniki Rzeszowskiej poprzez uruchomienie studiów II stopnia na kierunku Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego w trzech specjalnościach:

• mechanika i budowa maszyn,
  • mechatronika,
  • silniki lotnicze,

w formie studiów dualnych.

Działania w projekcie:

• opracowanie programu kształcenia kierunku inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego do potrzeb rynku pracy,
  • realizacja certyfikowanych szkoleń i zajęć praktycznych dla studentów,
  • dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami,
  • udział studentów w konferencjach,
  • organizacja staży dla studentów.

Grupy docelowe:

Studenci, którzy ukończyli studia I stopnia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa na kierunku: mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji, mechatronika, lotnictwo i kosmonautyka lub absolwentów innych kierunków podejmujących kształcenie na stacjonarnych studiach dualnych II stopnia nowego kierunku Inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego.

Okres realizacji :

• od 1 października 2018 do 28 lutego 2021

Wartość projektu wynosi 2 077 231,68 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE 2 014 914,73 zł