Strona: Staże letnie w Robotics Institute Uniwersytetu Carnegie Mellon / Oferta dla przemysłu

Staże letnie w Robotics Institute Uniwersytetu Carnegie Mellon

2023-01-04

W imieniu prof. Artura Dubrawskiego z Uniwersytetu Carnegie Mellon informujemy o otwartym wciąż naborze na staże letnie dla studentów studiów I stopnia (undergraduates). Staże realizowane są w Robotics Institute na Uniwersytecie Carnegie Mellon.

Staże realizowane będą od 1 czerwca 2023 r. do 4 sierpnia 2023 r. Finansowanie i wsparcie są dostępne zarówno dla studentów amerykańskich, jak i zagranicznych.

Deadline: 15 stycznia 2023 r.

Więcej informacji na temat staży i procesu aplikowania: Robotics Institute Summer Scholars (RISS) (cmu.edu)

Prof. Artur Dubrawski jest profesorem informatyki na Uniwersytecie Carnegie Mellon, gdzie kieruje Auton Lab - grupą badawczą składającą się z ok. 90 osób, która zajmuje się sztuczną inteligencją stosowaną. W ciągu ponad trzech dekad doświadczenia zawodowego zajmował kierownicze stanowiska przemysłowe i akademickie. Prowadził lub współkierował wieloma udanymi programami badawczo-rozwojowymi finansowanymi przez rząd USA oraz partnerów międzynarodowych i przemysłowych. Jego celem jest wyszukiwanie użytecznych zastosowań sztucznej inteligencji
i nowatorskich metod jej szerszego zastosowania w rzeczywistych scenariuszach o znaczeniu społecznym.
Więcej o grupie badawczej profesora można odnaleźć na stronie: Auton Lab

Parę słów od prof. A. Dubrawskiego: To skuteczny i udany program. Od 2015 roku gościłem w jego ramach ogółem
21 stażystów w moim zespole, lecz tylko dwoje z nich z Polski. Ośmioro to już teraz doktoranci na uniwersytetach amerykańskich (5 z nich w moim zespole), dwoje studiuje w programach magisterskich w USA, jeszcze dwoje robi to
w Europie, dwoje innych pracuje w przemyśle high-tech, zaś reszta albo stara się właśnie o przyjęcie na zaawansowane studia albo jest na to jeszcze zbyt młoda. Dla zdecydowanej większości z tych młodych osób doświadczenie RISS było pierwszą okazją uczestniczenia w pracach badawczych i jak widać z powyższych statystyk, prawie wszyscy złapali bakcyla naukowego.