Jak wdrażać mikropoświadczenia?
Mikropoświadczenia są ważnym punktem na mapie zdobywania kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy. O tym, jak powinno wyglądać wdrażanie tego rozwiązania w Polsce, rozmawialiśmy w gronie ekspertów, przedstawicieli Komisji Europejskiej, ministerstw, agencji rządowych, uczelni, biznesu oraz organizacji pozarządowych podczas spotkania roboczego w Warszawie. Zorganizował je Instytut Badań Edukacyjnych pod hasłem „Mikropoświadczenia dla wszystkich – strategia rozwoju”.
Więcej: Jak wdrażać mikropoświadczenia? - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl
Fundusze Europejskie na tworzenie i rozwój centrów wiedzy
o dostępności przy uczelniach. Rusza konkurs
Propagowanie wiedzy o dostępności, w tym projektowania uniwersalnego oraz współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym mająca na celu wypracowanie innowacyjnych produktów i usług zaspokajających potrzeby
o charakterze powszechnym – to główne zadania stawiane przed centrami wiedzy o dostępności. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach środków z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego ogłasza konkurs, którego efektem ma być utworzenie lub poszerzenie działalności istniejących centrów wiedzy o dostępności.
Marzysz o wypłynięciu swoją firmą na szerokie wody? Nevada
i Kalifornia czekają
NCBR po raz kolejny umożliwia polskim start-upom, mikro i małym przedsiębiorcom spełnienie amerykańskiego snu
i rozpoczęcie działalności na terenie stanu Nevada. Szuka młodych, ambitnych firm technologicznych, które przy wsparciu mentorów z Nevady przejdą wartościową szkołę rozwoju działalności gospodarczej. Zyskają unikalne doświadczenie w zakresie skalowania biznesu na rynku amerykańskim, prowadzenia dialogu z wymagającymi inwestorami oraz nawiązywania relacji z kluczowymi partnerami. Nabór do czwartej edycji programu akceleracyjnego NCBR-NAP właśnie ruszył i potrwa do 9 grudnia 2024 r.