Strona: Staże dla studentów PRz z dofinansowaniem unijnym / Oferta dla przemysłu

Staże dla studentów PRz z dofinansowaniem unijnym

2017-09-11
, red.  Sławomir Stec

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w dniu 7 września 2017 r. zakończyła ocenę formalno-merytoryczna wniosków złożonych w odpowiedzi na konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-SP2/17 w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W związku z powyższym, miło nam poinformować, że wszystkie wnioski sporządzone przez pracowników Centrum Transferu Technologii Politechniki Rzeszowskiej, przy współudziale poszczególnych Wydziałów otrzymały dofinansowanie. Zatem już od 1 marca 2018 roku studenci sześciu wydziałów Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza będą mogli odbywać wysokiej jakości staże, które ułatwią absolwentom wejście na rynek pracy poprzez zdobycie praktycznego doświadczenia, uzupełniającego wiedzę pozyskaną na studiach. Za udział w stażu, studenci będą otrzymywać stypendium.

Ogólna wartość projektów to 19 030 813,35 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 18 459 888,91 zł. Poniżej prezentujemy tytuły projektów, których okres realizacji będzie od 1.03.2018 r. do 30.11.2019 r.

• INŻYNIER NA STAŻ – wysokiej jakości program stażowy dla studentów inżynierii medycznej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej
  • Od teorii do praktyki – staże na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej
  • Wysokiej jakości staże szansą na lepszy start – program stażowy na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej
  • Organizacja staży dla studentów kierunków II stopnia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej
  • Organizacja wysokiej jakości staży dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.
  • Zawodowy start – wysokiej jakości program stażowy na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej

Są to już kolejne projekty, które dzięki doświadczeniu kadry CTT, otrzymały dofinansowanie w ostatnich latach.